تحلیل شاه عباسی!

شاه عباس از وزیر خود پرسید:"امسال اوضاع اقتصادی کشور چگونهاست؟"وزیر گفت:"الحمدالله به گونه ای است که تمام پینه دوزان توانستند به زیارتکعبه روند!"  شاه عباس گفت: "نادان! اگر اوضاع مالی مردم خوب بود می بایست کفاشان به مکه می رفتند نه پینه دوزان، چون مردم نمی توانند کفش بخرند ناچار به تعمیرشمی پردازند، بررسی کن و علت آن را پیدا نما تا کار را اصلاح کنیم".

نمیدونم چرا توی گزارشات کاری اینقدر اطلاعات و آمار فریبنده  وجود داره....وقتی گزارش عملکرد میخوای توی هیچ کاری اشکالی نیست و همه سیستم صحیح و سالم داره رو به جلو حرکت میکنه ولی کافیه یکم دقیق بشی و با چند تا محاسبه کوچیک بازده و راندمان واقعی مجموعه رو پیدا کنی و اونوقته که میفهمی داریم به سمت بهره وری مجازی پیش میریم....از بالا تا پایین مجموعه همه میخوان کارارو مثبت جلوه بدن ولی وقتی عیبها رو پیدا میکنی و بهشون میگی تازه اونوقت هستش که تقصیرها مثل توپ فوتبال بین افراد پاسکاری میشه....چقدر بعضیها هم بازیکن های خوبی هستند...مارادونا و پله و ستاره های فوتبال باید بیان پیششون شاگردی کنن...این آقای DuBrinرو هم حتما باید بیاریمش اینجا ببینه چقدر میشه کتابشو اینجا  بررسی موشکافانه کرد و احیانا چندین فصل هم بهش اضافه کرد ...واقعا شاه عباس خیلی خوب کارگزارانشو شناخته بود. کاشکی تجربیاتشو یه کتاب میکرد که بشه ازش استفاده کرد.

پ.ن ١: حتما کتابWinning Office Politics“اثر Andrew J. DuBrin رو بخونین محشر هستش....

پ.ن ٢: ممکن است مردیکه دائم سؤال می کند ابله به نظر برسد . ولی کسیکه هرگز سؤال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند .                 "لوئی پاولز"   

پ.ن٣: انسان هیچ وقت بیش تر از آن موقع خود را گول نمیزند که خیال میکند دیگران را فریب داده است .                                                         " لاروشفوکولد"

P.S. 4:Never laugh at anyone's dreams. People who don't have dreams don't have much 

  هرگز به آرزوهای دیگران نخند…کسانی که آرزو ندارند چیز زیادی ندارند .

/ 197 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صووورتی

اینموریکس جان شما پسورد وبلاگت رو گم کردی؟!!! خب آپ کن دیگه برار‌ ٍ من!!! [زبان]

زن موزون

اینموریکس ! آرزوهایم را در خانه ام خواندی و ماجرای سفر را ! زیاد تر از اینها می خواهم نوشت ! پس از مدتها برگشتم و حالا هستم اگر می روم و اینها ! باز می گردم جان !

زن موزون

راستی دوست ! لیستی از کتابهای جدید می خواهم کمک کرده می توانی ؟

مجید

سلام دوست من وبلاگ جدیدم حتما سربزن . خوشحال میشم . [گل]

ندا

ئه چرا نارنجی شدی؟ [سوال] قبلاَ قرمز بودی که!

رامین 1648

I think you must try to grow...you believe it ...that is very easy..surely i credence you get victory

شادونه

سلام مهندس . خوبی ؟ خبری ازت نیس ؟ ماموریت جدید؟[لبخند]

در دوردست‌ها

حکایت جالبی بود. حالا ببینم واقعاً اطلاع داشتن که کدوم قشر از مردم چی کار کردن؟ این کتاب که معرفی کردید به درد همه میخوره؟