ًWelcome home

یه سری رفتارهای کوچیک هستش که ناشی از فرهنگ شخصی انسانهاست ولی تو بعضی از مواقع میبینی که چقدر رو رفتارهای اجتماعی و تقابلهای افراد تاثیر میزاره...تو قسمت چک کردن پاسپورت یه کشور که مهاجرت بهش خیلی انجام میشه و مردمشم از این موضوع دل زیاد خوشی ندارن میبینی که هر نفری که میاد جدا از رنگ پوستش و سنش و ملیت اولیه اون شخص(خیلیها مهاجر هستن) مامور مربوطه بعد از دیدن پاسپورتش که مال کشور خودشون هستش بهش با یه لبخند میگه:
welcome home
داشتم اینو مقایسه میکردم با مامور گذرنامه خودمون که چندین بار پاسپورتتو بالا و پایین میکنه و نمیدونم چی میخواد از توش کشف کنه و چندین بار تو رو ورانداز میکنه و و سر انجام پاسپورتتو میزاره جلوت و این نشون میده که کارش تموم شده و تو میتونی وارد خاک خودت بشی ........ واقعا یاد این ضرب المثل چینی افتادم که میگه ...اصلا ولش کن مهم اینه که ما مهمون نوازترین مردم هستیم و از اینجور حرفها.........بقول آلدوس هاکلی که میگه زندگی مانند نقش و نگارهای قالی ایرانی است که زیبا هست ولی درک معنای آن مشکل است .

پ.ن.1: گوته می گوید: «اگر ثروتمند نیستی مهم نیست، بسیاری از مردم ثروتمند نیستند»، «اگر سالم نیستی، هستند افرادی که با معلولیت و بیماری زندگی می کنند»، «اگر زیبا نیستی برخورد درست با زشتی هم وجود دارد»، «اگر جوان نیستی، همه با چهره پیری مواجه می شوند»، «اگر تحصیلات عالی نداری با کمی سواد هم می توان زندگی کرد»، «اگر قدرت سیاسی و مقام نداری، مشاغل مهم متعلق به معدودی انسان هاست»، «اما، اگر «عزت نفس نداری»، برو بمیر که هیچ نداری.

پ.ن.2: میان انسان و شرافت رشتۀ باریکی وجود دارد و اسم آن قول است (توماس براس)

P.S.3: Jack Welsh

Control your destiny or somebody else will

/ 164 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مونا

کجای؟؟حالت چطوره؟ نکنه کاندیدای ریاست جمهور شدی؟؟!!!

علی پویا

دوباره سلام: خبر جشن 8 سالگی پرشین بلاگ رو دیدید؟ جمعه اول خرداد ماه از ساعت 16 الی 18 برای ثبت نام باید به آدرسhttp://news.persianblog.ir/post/375 برید. البته تو صفحه ی اول پرشین بلاگم لینکش هست. گفتم بهتون خبر بدم شاید ندیده باشید. به امید دیدار...

قرتشت

سلام. خسته نباشی. خوب نوشتی . با دید انتقادی!!. همیشه می آم و مطالب زیبایت را می خوانم. موفق باشی.

شادونه

سلام . خوبی ؟ [لبخند]نمی دونم یعنی تو هم دیگه نیسی؟! از بس این مدت همه بلاگاشونو ول کردنا ... .

کارگاه نمدمالی

[چشمک] .........بار دیگر ، روزنگاری های ناصرالدین شاه ! شنبه 3 جمادی الاولی 1288 هجری قمری امروز دستور دادیم عکاس باشی به دربار آمده ، ترتیب ما و خاتون کوچیکه را بدهد ( نه ، اشتباه شد ، مقصر هم این خودنویس پارکِرِ( PARKER ) پدرسوخته است که ابوی مرحوم هبه فرمودند! پاک هم نمی شود لاکردار! ) نه ، ترتیب فوتو کردنِ ما و خاتون را بدهد. آمد ، داد ، رفت. اِی بَدَک نشدیم! فی الفور امر کردیم در جراید و سَنایِت [ سلطان ، سایت را این طور جمع می بستند! ] بچسبانند و به رعیت حقنه کنند که ما هم از این کارها بَلَتیم!.......

حبه

اگه پاسپورت و ببينه و به چيزاي ديگه گير نده كه خدا رو صدهزار مرتبه بايد شكر كرد.

پروانه

همیشه آخر هر اجباری یه تحولی،چطور بگم این وضعیت ادامه پیدا نمی کنه! امید رو که نمیتونند از آدم بگیرند؟مگه نه؟

دیلماج

این جمله باید عوض بشه: ایرانیها مهمان نواز هستند ما مهمان نواز نیستیم. غریب نواز هستیم.