قدرت تنهایی

 

مارادونای 1986 در کنار بازیکنانی چون والدانو، باتیستا، بوروچاگا و پمپیدو قهرمان جام جهانی شد. مارادونای 1990 اما، جریان دیگری دارد.

در سال 1990، آرژانتین ستاره‌های خود را از دست داده بود و تا حدی با شانس و اقبال و هنرمندی چند بازیکن چون گوی‌گوچه‌آ، کانی‌گیا و در رأس همه آنها دیه‌گو مارادونا به فینال مسابقات رفت. حرکت کودکانه کانی‌گیا در بازی نیمه‌نهایی باعث شد تا بازی فینال را از دست بدهد. دیه‌گو در فینال تنهای تنها بود. چشم‌ها به او خیره مانده بود، اما پاس‌هایش یک به یک لو می‌رفت و اخراج دو بازیکن اثر خود را گذاشت؛ آرژانتین باخت و دیه‌گوی تنها گریست. اشک‌های قهرمان تنها را همه دیدند. و میلیون‌ها نفر نه برای باخت قهرمان که برای تنهایی قهرمان گریستند. اما تنهایی مارادونا در او جسارتی پدید آورد که به همگان بتازد و از هیچ نترسد.

 

پس بد نیست گاهی تنهایی را تجربه کنیم. مانند مارادونا تنهای تنها برویم، بی هیچ ترسی، بی هیچ همراهی و بی هیچ انحرافی. در همین تنهایی تمامی آنچه باید آموخت را می‌آموزیم. وقتی که ساعت 4 صبح به شهر ناآشنا می‌رسی و باید راه را پیدا کنی، وقتی در تاریکی به ابتدای جنگلی می‌رسی که نمی‌دانی در داخلش چیست، به جنگ ترس همیشگی دوره کودکی‌ات می‌روی و وقتی در زیر باران به قصد هدفی پیش می‌روی آن وقت همه غمناکی دوره نوجوانی را به دست فراموشی می‌سپاری؛ وه که چه لذتی دارد در این زمانه تاملی داشته باشی و نفسی تازه کنی. تنها به مقصد می‌رسی؛ با باری که همراه آورده‌ای، عرق کرده و خیس و گاه تولد دوباره است آن زمان و به یاد آوردن این که «از تنهایی مگریز، به تنهایی مگریز» [مارگوت بیکل]، اما اشک‌های مارادونای تنها را میلیون‌ها نفر دیدند، اشک‌های دیگر تنهایان را چه کسی خواهد دید؟

 

And you run and you run to catch up with the sun

But it’s sinking

And racing around to came up behind you again

The sun is the same in relative way

But you’re older

 

 پ.ن ۱: در سرزمین دور افتاده ای سرما چنان سخت است که واژه ها چون از دهان بر آیند منجمد گردند. بعدها یخ ها آب می شوند و کلمات قابل شنیدن. از این رو هر چه در زمستان ادا شود، شنیده نمی شود تا فرا رسیدن تابستان بعد.         "پلوتارک"

 

 پ.ن ۲:خسته ام خیلی خیلی خسته.... نه خسته از کم خوابی ،نه خسته از گرماا ،نه خسته از گرانی،نه خسته از مشکلات مصدومیت آشیل پا،نه خسته از کار سنگینم و مسئولیتی که چند روزیست بنا به دلائلی چندین برابر شده ... راستی من چرا اینقدر خسته ام ؟ از چی خسته شدم؟؟

 

 پ.ن ۳:به مناسبت روز مادر:

! The most important thing a father can do for his children is to love their mother

مهمترین چیزی که یه پدر میتونه برایفرزندانش انجام بده... اینه که عاشق مادرشون باشه!

 

/ 69 نظر / 70 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

راستی تو که فارس یمی نویسی چرا خودتو انگلیسی معرفی کردی؟ [چشمک]

الهام

راستی تو که فارسی می نویسی چرا خودتو انگلیسی معرفی کردی؟ [چشمک]

الهام

بد نیست که. خوبه! من خودم از انگلیسی خیلی خوشم میاد ولی حرفای جدی و پیچیده و خودمونی رو ترجیح میدم فارسی بگم به هر حال موفق باشید. انگلیسی تونم معلومه خیلی خوبه!

خانوم خونه

آرزوهایت را یادداشت کن خداوند آنها را فراموش نمی کند اما، تو از خاطرت می رود آنچه امروز داری ... خواسته دیروزت بوده است!!!

رامين

[گل]...مي گن ساده و صريح بودن بهترين سياسته.. مرتضاي عزيز ...يا به نوعي صداقت بهترين سياسته....[گل]

فریدون

[گل][قلب][گل] سلام دوست من خوب هستین؟ پایتان خوب شده؟ ممنونم بابت همه چی [گل][قلب][گل]

گندمگون

چرا به انگلیسی خودتونو معرفی کردی؟

فرنود

و در فینال 90 نباید فراموش کرد که پنالتی یرای آلمان اشتباه بود ؛ اگر چه بدون دو بازیکن اصلی و بویژه کانیجیا آرژانتین بی زهر می نمود...در فینال 74 هم سالها بعد هولتسنباین اعتراف کرد که بازیکن هلندی او را نزده و پنالتی درست نبوده.