آدمها

 گاهی بعضی ها با ما جور در می آیند، اما همراه نمی شوند، گاهی نیز آدم هایی را می یابیم که با ما همراه می شوند اما جور در نمی آیند.      
بعضی وقت ها آدم هایی را دوست داریم که دوستمان نمی دارند، همان گونه که آدم هایی نیز یافت می شوند که دوستمان دارند، اما دوستشان نداریم.
به آنانی که دوست نداریم اتفاقی در خیابان بر می خوریم و همواره بر می خوریم، اما آنانی را که دوست می داریم را همواره گم می کنیم و هرگز اتفاقی در خیابان به آنان بر نمی خوریم!
برخی ما را سر کار می گذارند، برخی بیش از اندازه قطعه گم شده دارند و چنان تهی اند و روحشان چنان گرفتار حفره های خالیاست که تمام روح ما نیز کفاف پر کردن یک حفره خالی درون آنان را ندارد. برخی دیگر نیز بیش از اندازه قطعه دارند و هیچ حفره ای، هیچ خلائی ندارند تا ما برایشان پر کنیم.
برخی می خواهند ما را ببلعند و برخی دیگر نیز هرگز ما را نمی بینند و نمی یابند و برخی دیگر بیش از اندازه به ما خیره می شوند...
گاه ما برای یافتن گمشده خویش، خود را می آراییم، گاه برای یافتن «او» به دنبال پول، علم، مقام، قدرت و همه چیز می رویم و همه چیز را به کف می آوریم و اما «او» را از کف می دهیم.
گاهی اویی را که دوست می داری احتیاجی به تو ندارد زیرا تو او را کامل نمی کنی. تو قطعه گمشده او نیستی، تو قدرت تملک او را نداری. گاه نیز چنین کسی تو را رها می کند و گاهی نیز چنین کسی به تو می آموزد که خود نیز کامل باشی، خود نیز بی نیاز از قطعه های گم شده.
او شاید به تو بیاموزد که خود به تنهایی سفر را آغاز کنی، راه بیفتی، حرکت کنی. او به تو می آموزد و تو را ترک می کند، اما پیش از خداحافظی می گوید: "شاید روزی به هم برسیم ..."، می گوید و می رود، و آغاز راه برایت دشوار است.
این آغاز، این زایش، برایت سخت دردناک است. بلوغ دردناک است، وداع با دوران کودکی دردناک است، کامل شدن دردناک است، اما گریزی نیست.
و تو آهسته آهسته بلند می شوی، و راه می افتی و می روی، و در این راه رفتن دست و بالت بارها زخمی می شود، اما آبدیده می شوی و می آموزی که از جاده های ناشناس نهراسی، از مقصد
بی انتها نهراسی، از نرسیدن نهراسی و تنها بروی و بروی و بروی  ...
/ 23 نظر / 65 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرواز

چه جالب اینجا هنوز برقراره

کامبیز محبوبی

بهار زیباتون مبارک . دوست داشتم اولین نفری باشم که ورود بهار رو بهتون تبریک بگم ولی این محدودیت های مزخرف اینترنتی نگذاشت... ولی امیدوارم همیشه خوش و سلامت باشین و در سال جدید سایه خداوند را همیشه بالای سرتون حس کنین

به همین سادگی

بهار زیبای شما هم مبارک...امیدوارم در این بهار خجسته زندگیتون سبز سبز وآرزوهاتون همیشه برآورده شدنی باشه.

گاه آمچه را كه مي خواهيم يا به دست نمي آيد و يا از دست گريزان است"شاملو" اما من فكر مي كنم هرگز به دست نمي آيد

به همين سادگي

خبري ازتون نيست. ديگه نمي نويسي؟ ما كه حداقل دير به دير مي نويسيم...